Де з’явилася перша товарна біржа? Вона з’явилася в Бельгійському місті Брюгге в 1409 році.
Його вдале розташування (біля моря) допомагало розвитку морської торгівлі з Англією і перетворило його в один з торгових центрів в північній частині Європи. Спочатку біржові угоди укладалися в готелі «Бурсі», де оптові компанії проводили власні зборів. А якщо вас цікавить сьогоднішня товарна біржа, рекомендуємо відвідати сайт https://polonex.com.ua/.
У першій половині 60-их років XV століття в іншому бельгійському місті Антверпен була створена перша організована товарна біржа. Торги здійснювалися на площі, поки в першій половині 30-их років XVI століття не було збудовано спеціалізоване будівлю.
Через війну з іспанцями в другій половині 70-их років XVI століття, біржу перенесли в Амстердам. Пізніше біржі почали виникати в великих містах Європи.
На початку Дев’ятнадцятого століття біржі з’явилися в Америці. У 1703 році указом Петра I з’явилася перша Вітчизняна біржа. На даний час в світі існує більше 200 товарних бірж.
ТОРГИ На ТОВАРНОЇ БІРЖІ
Вони можуть виконуватися «голосом» в ямі або електронній торговій системою. Для розуміння один одного брокери застосовують спеціалізовані жести і біржової лексикон. Для новачків таке спілкування виглядає як мову глухонімих з голосовим матірною супроводом. Спеціаліст ж володіє їм в ідеалі.
На даний момент більшість бірж виконує угоди за допомогою єдиних систем електронної торгівлі, що сильно полегшує торги на товарній біржі. Ви можете вести торгівлю перебуваючи вдома.
Види товарних бірж
Все залежить від виду товарів, виділяють:
Спеціальні — відрізняються спеціалізацією по товарних групах. Наприклад, англійська біржа металів, Нью-Йоркська біржа кави, цукру і какао і т.п.
Універсальні біржі — володіють найбільшим обсягом укладених угод і широким колом торгованих товарів. До них можна віднести Чиказька торгова палата, Чиказька товарна біржа, Токійська торгова біржа, Сіднейська і Гонконгська біржі.
П’ятий елемент економіки
Товарна біржа — це основний елемент державної економіки. Вона допомагає виявити реальну ціну на товари і сировину, а також дає можливість гравцям ринку страхуватися від ризиків. Адже ситуація на ринку може бути крані нестійкою, тому що схильна до впливу великої кількості різних чинників. Успішне ведення біржових торгів вимагає необхідних здібностей і знання «мови» трейдерів. Цим можна опанувати, якщо вчитися у кращих і завжди практикуватися.