Одним з перших кроків до життя у своєму власному домі є вибір земельної ділянки для будівництва.
Здавалося б, що простіше — підібрав ділянку відповідно до своїх побажань і фінансових можливостей і можна приступати до зведення будинку. Але на практиці справа часто йде далеко не так. А якщо ви хочете купити земельну ділянку, переходьте на сайт Uland.
Ділянки під будівництво володіють багатьма характеристиками і особливостями. І є нюанси, про які ніхто ніколи не розповість. Як вибрати земельну ділянку для зведення власного заміського будинку і піде мова в цій статті. Юридичні аспекти вибору і придбання земельної ділянки тут не розглядаються, цьому буде присвячена окрема публікація.
Характеристики ділянки
Мабуть, перше, з чим потрібно визначитися — розмір і форма майбутньої ділянки. Сьогодні придбати можна землю будь-якої площі, все впирається тільки в фінансові можливості. Однак, загальноприйнятий стандарт (оптимальний розмір): площа ділянки = площа будинку х 10. Звичайно, це не жорстке правило, але саме при такому співвідношенні вдається комфортно, без нагромадження розмістити і будинок і додаткові споруди. Ділянки значно більшою чи меншою площі від оптимальної спричинять в майбутньому ряд складнощів, таких як — нестача місця для інших необхідних споруд, трудомісткість догляду за землею, близькість будинку до сусідських стін і ін.
Плюси і мінуси маленьких земельних ділянок
Переваги:
- відносно легкий догляд і обслуговування ділянки;
- простота планування;
- невисокі витрати на озеленення;
- економія на облаштуванні паркану.
Недоліки:
- мале відстань стін будинку до паркану і сусідніх будинків;
- складність розміщення додаткових господарських будівель;
- не кожен проект будинку вміститься на маленькій ділянці;
- низький рівень тиші і конфіденційності (сусіди все бачать).
Плюси і мінуси великих земельних ділянок
Переваги:
- можливість розміщення необхідних господарських і присадибних споруд;
- широкий вибір проектів будинків;
- простір для ландшафтного дизайну;
- надійне вкладення грошей (ціна будинку на великій ділянці висока).
Недоліки:
- висока ціна ділянки;
- трудомісткість і дорожнеча обслуговування;
- значні витрати на озеленення та наступних догляд.
Земельні ділянки для будівництва будинку бувають квадратні, прямокутні і асиметричні (неправильної форми). Тому вибір проекту майбутнього будинку залежить від геометричної форми землі.
Оптимальним для зведення приватного житлового будинку є ділянка квадратної форми. Саме на ньому можна розташувати будинок і всі необхідні споруди і комунікації зручно і практично. Для квадратного ділянки підходить більшість сучасних проектів будинків, ніщо не завадить грамотно орієнтувати будови щодо сторін світла, а широкі можливості ландшафтного дизайну допоможуть облагородити ділянку без особливих зусиль.