Заміські будинки — популярний тип нерухомості за містом. Однак через халатність і нестачі знань більшість власників даного майна розчаровані в покупці. Так як підібрати заміський будинок правильно?
Як вибрати правильно заміський будинок
Затоплене підвальне приміщення, що протікає покрівля і грибок, неполадки комунікацій, помилки в документації і багато іншого — класичні результати необережної покупки заміського будинку. На жаль, малоприємні сюрпризи виявляються в більшості куплених будівель. Тому, якщо ви хочете придбати гарний в затишному мiсцi коттедж, подивiться на цій сторінці.
Запорука успішної покупки цього виду житла полягає в розумінні ходу вибору. Тим, хто цікавиться, як вибрати правильно заміський будинок буде не зайве дізнатися про етапи даного процесу:
- Визначаємо спосіб пошуку і покупки заміського будинку.
- Позначаємо мету покупки.
- Складаємо вимоги до заміського будинку.
- Проводимо огляд об’єкта.
- Перевіряємо документи.
- Підписуємо договір купівлі-продажу.
Спосіб
Як і, з абсолютно будь-якою нерухомістю у Вас є вибір: шукати її без сторонньої допомоги або укласти угоду з агентством. Всі фахівці, які знають, як підібрати заміський будинок вдало, рекомендують не шкодувати про комісійні і звернутися в АН.
Так Ви забезпечите себе від аферистів, придбайте юридично чистий заміський будинок і зведете кількість сюрпризів до мінімуму.
Мета
Від мети, для якої хочете придбати заміський будинок, залежать вимоги до нього. Наприклад, якщо Ви там будете жити іноді, то розглядайте об’єкти, які віддалені від міста на значне відстань. Також можна підібрати варіант, який збудований з досить простих матеріалів.
Якщо ж Ви зацікавлені, як придбати заміський будинок для регулярного проживання, то вимоги до об’єкта істотно стають більше.
Вимоги
Чи будете Ви самі шукати нерухомість або за допомогою агента — у всякому разі необхідно скласти список своїх вимог. У нього потрібно включити:
- Район розташування житла.
- Ступінь розвитку сфери послуг поруч з заміським будинком — основний пункт, якщо Ви запланували жити там регулярно. Подумайте, які відстані Ви допускаєте до магазину, аптеки, школи, дитячого садка, лікарні та ін.
- Віддаленість від головних трас і доріг — теж дуже важливо, якщо працюєте Ви в місті, а жити хочете в заміському будинку. Яка кількість часу Вам знадобитися, щоб дістатися до роботи? Чи є шанс дістатися до міста міським транспортом і де розміщені зупинки?
- Технічні комунікації — подивіться дуже уважно на один з рад, як вибрати правильно заміський будинок — встановіть які деталі облаштування Ви вважаєте обов’язковими навіть для недовгого перебування в заміському будинку.
- Матеріали — для періодичного проживання можна підібрати будова з досить простих матеріалів. Виходячи з цього його ціна стане більш демократична. А ось для регулярного проживання необхідно підібрати заміські будинки, під час будівництва яких були вжиті матеріали з високим службовим терміном. Коштують такі будинки набагато дорожче.
- Після завершення будівництва дізнатися якість матеріалів, які були вжиті неможливо. Що б продати заміський будинок продавець може спеціально ввести Вас в оману щодо використаних коштів. Навіть експертна перевірка не завжди може точно встановити чи були виконані всі технічні вимоги під час будівництва.
Огляд
Від того, як ретельно Ви проведете огляд, залежить затишне проживання в заміському будинку. Теж буде зрозуміло скільки коштів необхідно буде ще інвестувати на доопрацювання. Якщо Вас турбує, як придбати заміський будинок правильно, то краще за все огляд об’єкта проводити ранньої весни. Так Ви зможете не тільки перевірити всі технічні комунікації, а й дізнатися, наприклад, як справляється гідроізоляція. При огляді:
1. Подивіться дуже уважно на стіни і кути підвального приміщення — вологи не повинно бути. Підніміться на горищний поверх і придивіться до покрівлі — вони повинні текти. Бойлерна також вимагає огляду.
2. Необхідно перевірити, як відкриваються і закриваються вікна — повинні працювати вільно, без особливих проблем.
Перегляньте профіль для вікон. Деякі погані продавці можуть промовчати, що вікно не відкривається повністю, а виключно на провітрювання.
3. Якщо Ви візьмете бульбашковий рівень, то шкодувати не будете. Встановіть як рівно побудовані стіни і підлогу.
4. Вологомір також не буде зайвим, якщо під час будівництва заміського будинку було застосовано дерево. Показники норми — від 14 до 16% для багатошарового бруса, і від 16 до 22% для оциліндрованих. Перегляньте дерево на наявність потемніння і чорноти — в нормі їх не повинно бути.
5. Необхідно перевірити, як працюють всі комунікації.
6. Дізнайтеся про нормах електричного постачання на один заміський будинок і про проблеми і перспективи розвитку району.
7. Обов’язково поспілкуйтеся з сусідами. В основному, будиночки неподалік мають однакові проблеми.
8. Не потрібно нехтувати даними порадами, як придбати заміський будинок вдало.
Після огляду було б непогано запросити експертну групу — вона може виявити проблеми, які Ви не помітили.