Переваги шахтних твердопаливних котлів

Традиційний котел на твердому паливі дає можливість застосовувати різні види палива: дрова, вугілля, пресовану вугільну крихту, деревообробні відходи і спеціалізовані гранули — паливні гранули.

Значними мінусами, які характерні таких агрегатів, є інтенсивне горіння, що вагомо зменшує застосування одного завантаження, і викид в димовідвод істотної кількості недоиспользованного тепла. А це, зі свого боку, істотно зменшує ККД, а придбати можна на сайтi http://centr-tepla.in.ua/tt-kotly/kotly-kholmova.

Загальні відомості

Через не низькою ціною ДП і електрики, а ще зайвих витрат на підключення обладнання яке працює на газу в більшості випадків вибір роблять в сторону твердопаливного котла. В результаті виходить обзавестися системою опалення, на роботу якої не впливає наявність або відсутність зовнішніх джерел енергії. В основному, значна частина приладів такого типу не потребують електроенергії, або ж споживають її в дуже помірних кількостях.

Дуже часто котлами працюють на твердому паливі укомплектовуються індивідуальні системи обігріву у віддалених районах, що зазнають великі труднощі з подачею магістрального газу. Є цілі області нашої держави, де в якості головного обігрівального агрегату застосовуються котли на дровах.

Робочий принцип котла шахтного типу. характеристики конструкції

Серед опалювальних котлів длітельніков агрегати шахтного типу виділяються невибагливістю до якості палива. Вимога важливе, беручи до уваги той факт, що інші прилади з нагрівальної функцією на твердому паливі вередливими під час вибору палива. Технологічно дозволяється застосування для камери згоряння котла поліна, вологість яких перевищує 40-45%.

Обратите внимание:  Где можно установить систему видеонаблюдения: 5 решений от магазина «Камеры»

Шахтний котел на твердому паливі здатний не тільки переварити сирі дрова, а й видавати потрібну тепло протягом тривалого часу. Між черговими паливними завантаженнями, в основному, проходить 12 годин і більше. Присутні моделі, де дані показники ще більше.

Власне назва апарат отримав завдяки конструкційним особливостям. Топка або топкова камера в даному приладі має вигляд шахти. В агрегатах даного типу є дві шахти: паливна і камера теплопередачі. У паливній камері пальне розміщується не горизонтально, а завантажується, як в колодязь, шар за шаром. Горіння в подібних апаратах виконується знизу вгору, завдяки цьому дані прилади називають ще агрегатами з нижнім горінням. Розглянемо, як це виглядає насправді:

  • перед самою закладкою на колосниках створюється вогнище;
  • головна закладка лягає вже на палаюче пальне, пошарово, зверху.
  • постійний потік маси повітря не дає верхнім верствам палива розгорітися;
  • під своєю вагою, дрова опускаються вниз, займаючи місце прогоріли головешок;
  • дрова, що знаходяться у верхній частині встигають за робочий час котла висохнути;
  • в самому низу паливний шахти, при відсутності кисню відбувається піроліз, процес утворення деревного (газогенераторного) газу.

Друга — топка або шахта теплопередачі, являє собою зону, де протікає ключовий процес горіння. У гирлі другої камери згоряння надходить газогенераторний газ, який і є головним джерелом теплової енергії.

Для довідки: Піроліз — процес генерації газоподібної речовини під час екзотермічної реакції з деревним паливом. При відсутності кисню в процесі гниття виділяється летюча газоподібна речовина, яке вже потім, при контакті з кисню виділяє активно тепло.

Обратите внимание:  Преимущество панорамных лифтов

Топкова шахта може мати саме різне виконання. Одні моделі приладів з функцією нагріву мають шахту теплопередачі з плоским теплообмінних апаратом. Дуже часто в конструкції опалювального агрегату є водогрійний теплообмінний апарат або жаротрубного теплообмінний пристрій, встановлені конкретно в топкової шахті. Подібний тип і розташування теплообмінних апаратів вважається дуже ефективним. Для того, що б отримати реальне уявляєте про те, як влаштований шахтний котел, досить подивитися на малюнок — розріз пристрою.

В топку для збільшення інтенсивності горіння подається гаряче вторинне повітря. Стінки гирла топки обкладаються вогнетривкою цеглою, завдяки йому досягається максимально велика температура в камері згоряння. Вогнетривку цеглу не тільки сприяє кращому допалу газогенераторного газу, але і продовжує характеристики експлуатації обладнання для котельні.

Вище вже було помічено, що цей вид обігрівального обладнання для котельні дуже добре впорається з паливом поганої якості. За рахунок робочого принципу техніки для опалення даного виду, дрова встигають досягти важливих параметрів вологи. Відмітна для агрегатів традиційного типу конденсат, що виділяється багато вологими дровами, для шахтних приладів не перешкода. За рахунок великої продуктивності ККД подібних агрегатів становить 75-80%.