Для кращої роботи сучасних систем опалення прийнято обладнати їх циркулярним насосами, які забезпечують роботу без перебоїв системи обігріву і допомагають продовженню терміну її служби.
Обов’язковою умовою збільшення якості роботи системи опалення вважається гарне рішення насоса, який допоможе економити електричну енергію, попередить неполадки в роботі системи обігріву, набагато збільшить віддачу тепла і буде допомагати зменшення шумового рівня.
Параметри і вибір
Експерти радять перед прийняттям рішення про покупку того або іншого пристрою уважно вивчити його можливості в роботі, і перш за все його натиск і витрату. Такі характеристики можна знайти в паспорті пристрою. Далі, слід перевірити, який вплив такі параметри нададуть на роботу системи опалення. А якщо вас цікавлять циркуляційні насоси для опалення, рекомендуємо подивитися асортимент на сайті https://fontan.org.ua/catalog/cyrkyl.
Перший і найбільш вагома ознака це витрата. Визначити цю величину можна скориставшись формулою
Q = N / (t2-t1). в якій:
- Q витрата насоса, який нам потрібно визначити,
- N потужність котла на газі або колонки, які застосовуються в системі,
- t2 температура води на виході і в трубі, що подає, дуже часто вона знаходиться в межах від +90 до +95 градусів,
- t1 температура носія в трубі обратки, даний показник в більшості випадків встановлюється в межах від +60 до +70 градусів.
За цією формулою зовсім неважко визначити витрата насоса, який є важливим показником роботи агрегату.
Дуже важливим параметром вважається напір насоса. Даний показник має пряму залежність від параметрів системи опалення і відповідає сумі показників опору в плані гідравліки цієї системи. Даний показник не бере до уваги кількість поверхів в отаплюемом приміщенні, при правильному виконанні монтажних роботах системи опалення висота стовпа теплового носія може становити від 2 до чотирьох метрів, що вважається багатофункціональним показником для опалювальних систем невисоких споруд.
Щоб не помилитися з вибором циркуляційного агрегату потрібно враховувати ще один показник: необхідність в теплі даної споруди. Такий параметр вписують в паспорт будівлі, ще на етапі його проектування. Якщо ж показник цей знайдений не буде його дуже просто визначити самостійно. Він залежить від загально-прийнятих для певної країни стандартів про потрібну кількість тепла на опалення 1 м ?. Знайти даний показник з урахуванням вашого регіону можна в пункті СНиП 2.04.05-91 *. Необхідність приміщення в теплі визначаємо множенням даного показника на площу приміщення яке опалюється.
Озброївшись потрібними параметрами можна приступити до визначення відповідної моделі циркуляційного пристрою. Найлегше порівняти параметри, особливості монтажних робіт і експлуатації циркуляційних пристроїв скориставшись каталогом.
Також потрібно враховувати, що всі розрахункові характеристики насоса будуть потрібні виключно в період найбільшої навантаження, що, власне, буде вимагатися на продовженні несуттєвого періоду часу. Експерти радять вибір свій зупиняти на агрегатах мають показники дещо нижчі якщо порівнювати з розрахунковими. Це допоможе отримати економію на покупку насоса циркуляційного і на витраті електричної енергії в період його експлуатації. Боятися того, що насос не впорається з власними завданнями в міцні морози, не слід.
По матерiалам https://fontan.org.ua/