Полезные статьи

Який тепла підлога вибрати під плитку

Облицювальну плитку вважають універсальним матеріалом для оздоблювальних робіт, але досить часто при укладанні її на підлогу виявляється істотний мінус — в літній час таке покриття приємно охолоджує, але взимку ходити по ньому босоніж некомфортно. Простим виходом з ситуації став монтаж системи тепла підлога. Залишається тільки врахувати всі індивідуальні особливості та підібрати підходящий варіант.

Яка система обігріву краще

Для підігріву підлогових покриттів використовують один з двох джерел теплової енергії — електричний струм і підігріту до певної температури воду. Для рідкого теплового носія під поло укладають труби, а електричний варіант має на увазі використання нагрівальних кабелів, матів і плівки. Який тепла підлога вибрати під плитку, кожен вирішує самостійно, беручи до уваги майбутні витрати і експлуатаційні умови. Все залежить в першу чергу від приміщення, де має бути пристрій опалювальної системи. А сіли вас цікавить теплый пол электрический подключение по этой ссылке.

Водяна система

Такий варіант має численні переваги, але для укладання в багатоквартирному будинку не підходить. Доводиться оформляти масу дозволів, виконувати складні розрахунки, так що від подібної ідеї багато хто відмовляється.

Конструктивно водяна опалювальна система статі складається з термоізоляційної підкладки і контурів з труб, розташованих в тілі цементної стяжки.

При монтажних роботах враховуються такі особливості:

  • забороняється приєднувати такі опалювальні системи до центральної мережі — необхідна установка автономного котла;
  • роботи з проектування та облаштування теплої підлоги мають на увазі наявність спеціальних знань. Їх відсутність тягне за собою великі втрати теплової енергії та неефективну експлуатацію системи;
  • укладається конструкція вимагає облаштування надійної цементної стяжки, що для приміщень з ненадійними міжповерховими перекриттями вважається неприйнятним;
  • теплова інерція велика, можливість тонкого регулювання або відключення якої-небудь ділянки в приміщенні відсутня;
  • водяні підлоги найкраще проявляють себе у великих приміщеннях;
  • щоб усунути несправність, доведеться порушувати цілісність стяжки. Отже, для монтажу доведеться використовувати дорогі комплектуючі;
  • при наявній автономної системи опалення тепла підлога створює додаткове навантаження, і, якщо потужності котла виявиться недостатньо, його доведеться замінити на більш ефективний.

Отже, водяну систему теплої підлоги рекомендується встановлювати в приватних будинках з приміщеннями великої площі, підключаючи їх до автономних джерел обігріву. Монтаж найкраще виконувати на етапі будівельних робіт.

Електричні системи

У порівнянні з водяною системою вони мають деякими перевагами, в більшості випадків вважаються вирішальними в остаточному виборі того або іншого варіанту системи:

  • відсутня необхідність в прив’язці до основного опалення. Якщо потрібно в весняний або осінній сезон прогріти приміщення, котел запускати не обов’язково;
  • додаткову стяжку не заливати або влаштовують її з метою вирівнювання поверхні, шаром, що не перевищує трьох сантиметрів;
  • для влаштування комплектуючі необхідні в мінімальній кількості — досить одного терморегулятора, що зовні нагадує вимикач;
  • розрахунки і монтажні роботи не викликають складнощів, вимагають менше часу;
  • є можливість для налаштування системи і регулювання її в процесі роботи;
  • при виході з ладу нагрівальних елементів немає загрози затоплення сусідів.

Якщо ви знаєте як вибрати теплий електрична підлога під плитку, то пропонуємо вашій увазі його різновиди.

Нагрівальні кабелю

Такий варіант облаштування теплої підлоги є найбільш надійним. Монтується система просто — на підготовлену основу виконується укладання кабелю змієподібним способом, який фіксується монтажною стрічкою або зажимами. У підготовчий етап входить прокладка термоизоляционного матеріалу з поверхнею, що відбиває, щоб запобігти проникненню теплової енергії в чорнову підлогу. Потім в необхідних за розрахунками місцях монтуються датчики, і дозволяється укладати підлогове покриття.

Є в цьому способі один недолік — доводиться заливати цементну стяжку висотою в три — чотири сантиметри, щоб захистити електричні кабелі від пошкоджень механічного характеру. Деякі фахівці стверджують, що укладання кабелю можлива в плитковий клей, але так чинити не слід з певних причин:

  • клей коштує дорого, і його застосування в такій якості спричинить за собою додаткові витрати;
  • при необхідності заміни плитки демонтаж окремих елементів спричинить за собою пошкодження в кабелі.

При укладанні з кабелем працювати легко — він без проблем огинає наявні перешкоди, але його оптимальну довжину зможе розрахувати тільки досвідчений фахівець.