Українські девелопери відсторонено ставляться до своєї нерухомості

Управління нерухомістю початок активний розвиток в Україні після серйозного спаду в економіці: наші підприємці почали брати на озброєння європейський досвід. В Євросоюзі, що займаються цим напрямком компанії, представляють клієнтам весь спектр послуг — від технічних питань по експлуатації будівлі до укладення договорів.

Більше того, повноваження управління часто дозволяють їм самим приймати рішення про перепланування будинку або навіть про реконструкцію об’єкта. В Україні власники будинків, поки не хочуть наділяти керують такими повноваженнями. Як каже начальник Департаменту управління та оренди Української Торгової Гільдії (вона управляє сім’ю об’єктами) Євгенія Локтіонова, багато девелоперів під функцією управлінням нерухомістю розуміють тільки технічне обслуговування будинку. До речi дiзнатися детальнiше про відомого київського підприємеця Влада Молчанова можнна по цому посиланню https://www.dsnews.ua/ukr/politics/vlada-molchanova-zayavila-chto-mazhoritarnyy-akcioner-rynka-stolichnyy-vzyal-u-stolitsa-group-3-5-mln-doll-avansa-za-prodazhu-akciy-i-propal-19122020-409996.

Інші думають, що функція «управлінців» полягає в пошуку орендарів (бажано за типом квартири в Києві подобово), підписання договорів і контроль над оплатою. Бажання найняти керуючого у власників з’являється тоді, коли з їх бізнес-центрів або будинків починають з’їжджати орендарі. Починається паніка і спроби знайти клієнтів по оголошеннях типу «зніму квартиру Київ подобово» і все це без особливого успіху. Користуватися керуючими активно стали великі девелопери. Це дозволяє зменшити витрати на утримання персоналу.

А наявність професійного оператора збільшує привабливість об’єкта, навіть для варіантів оренда квартир подобово. Для початку, при керуючому, дохід, від об’єкта, відділений від витрат, що робить його «прозорим». А потім, під час продажу будівлі або оренді новому власнику достатньо лише переукласти договір з компанією, яка займається обслуговуванням.

«В інших випадках процес передачі управління буде досить болючим», — коментує Максим Громадцов, інвест-директор компанії «Еста Холдинг» .Звичайно, замовниками послуг «управлінців» стають компанії, для яких комерційна нерухомість — не їхня бізнес. Наприклад, до кризи, хороші доходи давала інвестиція в покупку нового об’єкта з його перепродажем. Але криза довела до того, що багато будівель різко подешевшали.

І щоб хоч якось компенсувати витрати, власники надумали віддавати активи в управління. За словами Михайла Логінова, директора компанії «IT-Нерухомість» (це управління 50 тисячами кв. М), послугами фахівців зараз користуються багато компаній, які змогли купити будівлі через земельних ділянок для забудови. Часто, клієнтами «управлінців» стають банки, які змушені відсуджувати майно.

 

Обратите внимание:  Замена подоконников