Профільні труби, на відміну від звичайних, мають прямокутний або квадратний перетин.
Відповідно, вони називаються прямокутними і квадратними трубами. В силу особливостей перетину профільні труби рідко використовуються для монтажу інженерних комунікацій. Вони використовуються в якості будівельної арматури. Тому, якщо бажаете купити трубу квадратну тонкостінну, переходьте на сайт https://www.sozidatel.com.ua/ua/kvadratna-truba.
Профільна труба застосовується при будівництві цивільних і промислових об’єктів, різних споруд. Для зведення трубопроводів з невеликим навантаженням нерідко можуть використовуватися профільні труби. В якості огорожі і при обробці приміщень профільна труба також використовується досить часто.
Завдяки квадратному перетину, профільна труба може щільно прилягати до плоских поверхонь, що дозволяє економити метал. Чотири ребра жорсткості забезпечують міцність конструкції. Профільна труба великого перерізу виходить методом холодної або гарячої деформації. Крім того, метод холодної деформації сприятливо впливає на якість сталі, з якої виготовляється труба.
Експлуатаційні характеристики труби при цьому також поліпшуються. Після виготовлення труба профільна отримує маркування на підставі ГОСТ, причому вказуються параметр перетину і товщина стінки профільної труби. У виробництві профільних труб зазвичай використовуються нелегіровані вуглецеві стали.
Профільні труби великого перерізу обходяться дешевше, ніж металевий брус, так як важать щодо менше.
Крім економічності і зручних геометричних якостей профільні труби великого перерізу в транспортуванні набагато зручніше і дешевше металевого бруса завдяки порівняно невеликій вазі.
ПЕРЕВАГИ ПРОФІЛЬНОЇ ТРУБИ
- легкість монтажу в різних конструкціях
- заміна багатьох елементів профільної арматури і менша вартість у порівнянні з ними
- квадратна або прямокутна форма, яка полегшує складування, навантаження, транспортування профільних труб
- стійкість до серйозних статичних навантажень і висока міцність на вигин
- економія металу при будівництві будівель
- стійкість до деформації і змін температурного режиму
- можливість знаходити нестандартні архітектурні рішення
Розглянемо переваги профільних труб докладніше:
Використання профільних труб дозволяє зводити споруди великого прольоту, що сприймають високі навантаження (для порівняння: максимальна довжина вироблених російськими заводами перекриттів із залізобетону становить 12 метрів, довжина ферм з профільної труби може досягати 18/24 метрів). Такі конструкції зручні при будівництві промислових будівель, складів, естакад, торгових залів, виставкових павільйонів, спортивних споруд, щогл і веж, мостів, підйомників і багато чого іншого.
Важливе переваги профільних труб полягають в тому, що за рахунок рівномірного розподілу металу по периметру профілі мають високі показники радіусів інерції щодо площі поперечного перерізу. Це дозволяє використовувати їх для стиснутих і стиснуто-зігнутих стрижнів (ефект застосування труб в стислих стрижнях можна підвищити, заповнюючи внутрішній простір профілю бетоном, крім того, заповнення бетоном істотно підвищує вогнестійкість конструкцій).
Відносно мала поверхню конструкцій з профільних труб істотно знижує витрати в будівництві при необхідності нанесення вогнезахисних покриттів, вартість яких порівнянна із загальною вартістю монтажу будівлі.