Як вибрати вхідні двері

Будь-яке житло починається зі входу, так що зовнішній вигляд і надійність зовнішніх дверей тут же задають загальний тон і можуть багато розповісти про господарів. Підбираючи двері, кожен хоче вирішити дві, начебто, протилежні завдання: залучити поважні погляди сусідів і відлякування злочинців. І це дійсно можливо!

Нашими цілями в цьому морі зовнішніх дверей, які пропонує сьогоднішній ринок, будуть слова «надійність» і «доречність»: крім якості конструкції і обробки, важливо, щоб підібрана двері відповідала умовам її експлуатації.

Відмінності зовнішніх дверей: чи не обробкою єдиної

Давайте на певний період часу забудемо про дизайн дверей і розглянемо проблему виходячи з практичних і технічних властивостей вироби.

Щоб вибрати правильно вхідні двері, потрібно знати, що ховається під оздоблювальними панелями і решті обробкою. Отже, парадні двері відрізняються:

За матеріалом. Самі звичайні — двері з дерева. Зараз їх купують або в якості тимчасового або дачного варіанту, якщо вони зроблені зі звичайних порід дерева, або для приватних будинків еліт-класу — якщо мова йде про дерев’яному масиві благородних порід. Двері з дерева збереглися в більшості квартир в будинках старої споруди, однак при першій можливості їх зараз намагаються поміняти на металеві, які вважаються явними фаворитами ринку зовнішніх дверей. Також існують стійкі до ударів пластикові парадні двері, посилені вставками з металу. Їх є сенс ставити на охоронюваних територіях, де ймовірність виникнення злочинців не висока, або в будинках з загальними секціями на дві-три квартири. Тоді двері в тамбур ставиться металева, а в квартиру можна поставити пластикову. Двері зі скла на ударопрочной основі в більшості випадків ставляться при вході в яку охороняють житлове або комерційне будівництво.

Серед дверей з дерева дуже міцними і довговічними в більшості випадків вважають дубові. Втім рекорд довголіття належить дверям з сикомора (німецького клена), знайденим при розкопках в Швейцарії, — їм більше п’яти тисяч років, проте вони відмінно збереглися.

  • За призначенням. В першу чергу, варто відрізняти тимчасові і часті двері. Якщо ви займаєтеся будівництвом або ремонтом, є сенс поставити дерев’яну або тонку залізні двері, поки не дійдуть руки до активізації постійної. Остання ж повинна тримати зовнішні ударні навантаження, бути невоспламеняющейся, надійно забезпечувати звуко. Залежно від особливості будівлі або приміщення одне з даних якостей може бути важливіше інших. Відповідно до робочих характерних розрізняють протиударні, броньовані, шумопоглинаючі, вогнетривкі (технічні) парадні двері. За призначенням парадні двері можуть бути для житлових або офісних приміщень, зовнішніми (при вході в будівлю) або внутрішніми (при вході в окремі квартири, офіси, на поверхи, в тамбури).
  • За варіанту відкриття. В як правило на вході в будівлю, квартиру або офіс застосовуються подвійні двері, але іноді можна помітити і розсуваються — в основному, це скляні парадні двері в торгові та офісні центри. За місцем розташування петель двері діляться на лівосторонні і правосторонні, на що відкриваються в середину приміщення або назовні.
  • За кількістю стулок. Дуже популярними вважаються однопільні двері, але іноді геометрія отвору дверей має на увазі установку двопільних або полуторастворчатимі дверей. Полуторастворчатимі двері складається зі звичайної одностулкових дверей і нерухомій широкої частини, що заповнює залишок отвору дверей. Подібні двері можна помітити на входах в під’їзди і в тамбурах будівель житлового фонду.
  • За формою отвору. Типові двері мають форму прямокутника, також ще бувають арочні — з напівкруглим розширенням вгору. Це питання виключно художніх бажань і дизайну: іноді прямокутний отвір роблять більше до арочного, а часом навпаки — арочний рівняють до прямокутного.
  • За ступенем стійкості до розтину. Для приміщень житлового фонду застосовуються двері 1-4-го класів взломостойкості, а всього їх 13. Чим клас більше взломостойкости, тим дорожче двері, завдяки цьому при підборі варто дотримуватися розумну міру. Двері, почавши з 5-го класу стійкості до виламування, ставляться в спеціалізовані приміщення, наприклад, в банківські сховища.
  • Усталені стереотипи про однозначне перевагу дверей виробництва Європи над російськими і китайськими варто сприймати критично. А справа вся в тому, що продукція кожної країни має власні слабкі і сильні сторони. Так, європейські двері престижні і технологічні, російські — ідеальні по співвідношенню «ціна — якість», китайські — ідеальні для тимчасового застосування або дачі.
Обратите внимание:  Каким должно быть качество рабочей одежды