Зворотний осмос або проточний фільтр: який варіант краще для оселі

Якість водопровідної води в нашій країні не дає змогу пити та готувати на ній їжу без фільтрації. До того ж ситуація в цьому аспекті в різних домогосподарствах суттєво різниться. Якщо забруднення дуже сильне, такою водою небезпечно митися, вмиватися, чистити зуби та навіть прати одяг.
На ринку представлено декілька різновидів фільтрів, отже, люди цілком слушно задаються питанням: який фільтр краще вибрати для власної оселі? У статті ми розглянемо особливості систем зворотного осмосу і фільтрів проточного типу задля визначення оптимального рішення для домашнього використання. Перейдіть на сайт інтернет-магазину побутової техніки allo.ua, якщо ви не знаєте, де замовити проточний фільтр.

Зворотний осмос або проточний фільтр: який варіант краще для оселі

Принцип роботи проточних фільтрів

Фільтрація води передбачає видалення з неї різноманітних забруднючих речовин та домішок, а також шкідливих мікроорганізмів. У результаті використання спеціального обладнання вода має не тільки стати безпечною для побутового використання, але й покращити свої фізичні і смакові властивості.
Завдяки тиску в трубопроводі рідина подається в систему картриджів, у яких відбувається її очищення від іржі, піску, мулу та інших видів забруднень. Водночас із неї виводяться хлор, важкі метали й летючі органічні сполуки (ЛОС). Крім того, видаляються неприємні запахи, а мінеральний склад залишається незмінним.
Ключовими критеріями вибору проточного фільтру є характеристики картриджів і якість матеріалів, із яких виготовлений безпосередньо сам фільтр. У більшості водоочисних систем проточного типу встановлені поліпропіленові та вугільні картриджі.

Зворотний осмос або проточний фільтр: який варіант краще для оселі

Технологія очищення води «зворотний осмос»

Система зворотного осмосу заснована на застосуванні спеціального фільтру з тонкою мембраною. Проходячи під високим тиском крізь неї, вода позбавляється широкого спектру хімічних речовин, бактерій, гербіцидів і пестицидів, а також усіх типів механічних забрудників.
Зникають неприємні запахи, покращується смак. Для наповнення корисними мінералами використовуються окремі картриджі.
Такі фільтруючі системи мають у конструкції резервуар для чистої води, зазвичай вони встановлюються під мийкою. Додатковими перевагами є простота обслуговування та економічність.
Мінімальний коефіцієнт ефективності — 90%, продуктивність — від 7 літрів за годину. Змінювати картриджі потрібно раз на 3–5 місяців, залежно від якості водопровідної води. Термін експлуатації зворотноосмотичної мембрани — два роки.

Зворотний осмос або проточний фільтр: який варіант краще для оселі

Резюме

Проточні фільтри загалом є більш бюджетним рішенням. Це непоганий варіант для домівок, де якість води у водогоні є відносно непоганою. Системи зворотного осмосу забезпечують комплексне і глибоке очищення: вони справляються не лише з механічними забрудниками, але й із широким спектром вірусів, бактерій та інших паразитів. Це сприяє профілактиці захворювань і покращенню стану здоров’я користувачів.

Обратите внимание:  Балансировочный стенд RFE00VAGE