Корисна порада

Скільки висоти займають натяжні стелі: фактори, які впливають на цей показник

Встановлення натяжних стель − це швидкий, доступний та естетичний спосіб оздоблення перекриття. Так, можна замовити як стриману конструкцію з ідеально гладкою поверхнею, так і стильні та оригінальні натяжні стелі – Львів пропонує послуги від спеціалістів, здатних реалізувати найрізноманітніші проєкти. Збираючись монтувати таке покриття в оселі, багато власників замислюються, наскільки після цього опуститься рівень стелі. Універсальної відповіді на всі випадки тут немає – все залежить від переліку факторів:

  • Наявності перепадів висоти чорнового перекриття. У деяких приміщеннях воно складається з кількох плит, які не завжди правильно стикаються між собою. Іноді наявні східчасті переходи між плитами. Якщо усунути ці дефекти не вдається, доводиться знижувати висоту кімнати, опускаючи рівень стельової конструкції.
  • Якості поверхні стін. Вони мають бути рівними й дозволяти міцно закріпити до них основу із профілю. Бувають ситуації, коли під час обробки стін працівники не надто старанно тинькують їх верхню частину, залишаючи пустоти та нерівності. Це значно впливає на можливість кріплення багета, й призводить до необхідності опускання каркаса з полотном.
  • Комунікацій, які проходять під перекриттям. Часто електромережа, труби опалення й подачі води, елементи системи вентиляції та кондиціонування перетинають базову стелю. Деякі з комунікацій практично не займають місця, тому враховувати їх при плануванні висоти кріплення натяжного полотна немає потреби. Коли зверху проходять масивні труби, рівень знижують, аби їх приховати.

Поряд з особливостями приміщення має великий вплив й специфіка дизайнерського виконання натяжної стелі, яку заплановано встановлювати.

Скільки в середньому займають натяжні стелі, з огляду на їх конструкцію?

Скільки висоти займають натяжні стелі: фактори, які впливають на цей показник

Одноярусні покриття, матеріалом виготовлення яких слугує ПВХ-плівка, опускаються на 2,5 — 3,5 см. Саме у таких межах коливаються розміри стінових профілів. Чим більші розміри профілю, тим міцнішою та надійнішою буде натяжна конструкція, й при цьому знадобиться менше кріпильних деталей. Тканинні поверхні монтуються на кліпсовий профіль, ширина якого складає зазвичай у 2,5 см.

При облаштуванні ніші для встановлення вбудованих гардин рівень опускання стелі складе 4 – 10 см.

Також потрібно звертати увагу на вбудовані освітлювальні прилади, а саме – їх ширину. Їхній корпус займає певне місце у просторі за полотном – від кількох міліметрів до 6 – 10 см.

Багаторівневі системи та дизайни 3D займатимуть уже від 10 до 15 см. Їх зазвичай встановлюють у просторих та високих кімнатах – це дозволяє надати інтер’єру індивідуального вигляду та врівноважити геометрію приміщення, аби уникнути ефекту порожнечі. Залежно від дизайнерського задуму, ярусів може бути від 2 і більше, в тому числі й з поєднанням натяжного покриття з гіпсокартонними елементами. Об’ємні системи установлюються тільки у достатньо високих кімнатах – лише в такому середовищі вони будуть сприйматися гармонійно, та й сам технологічний процес монтажу таких конструкцій вимагає відповідної висоти.

Скільки висоти займають натяжні стелі: фактори, які впливають на цей показник

Дворівневі композиції доцільно застосовувати й в кімнатах з невеликою висотою перекриття. Оптимальний варіант у такому разі − глянцева стеля з матовим обрамленням. Такий підхід візуально додасть простору завдяки здатності блискучої плівки відбивати світло. Як правило, двоярусній стелі при невисоких перекриттях надають перевагу, коли необхідно приховати масивні балки, перепади плит, непривабливі елементи комунікацій.