Навіщо потрібна юридична перевірка нерухомості?

Як перевірити законність купівлі будинку?

Скоро у Вашому житті станеться щаслива подія? Маєте намір придбати квартиру? Однак, у нинішній не такий мирний період кожна розумна людина хоче перевірити законність квартири, що купується, адже на це витрачається значна сума грошей і ніхто не хоче виявитися ошуканим.

Як ми вже говорили, історія квартири та способи її перевірки цікавлять практично кожного покупця, тому ми вирішили поділитися з вами корисною інформацією та простими словами описати, як юридичну чистоту квартири при її купівлі перевіряють досвідчені юристи адвокатської компанії «Альва Прайвесі».

Купуючи житло на вторинному ринку, подумайте, що робити і як самостійно перевірити історію квартири, з метою уникнення шахрайства та інших неприємностей.

Як перевірити юридичний стан квартири?

Перед підписанням договору необхідно попросити ознайомитися із документами на нерухомість. У більшості випадків до таких документів належать договори купівлі-продажу, договори міни, договори дарування та свідоцтва про права спадкування.

Обов’язково ознайомтеся з оригіналом документа, що встановлює право власності. Це дасть змогу переконатися, що в документі немає слідів стирання або іншої підробки. Якщо є будь-які виправлення, вони повинні бути підписані та підтверджені всіма підписантами. Якщо задіяний нотаріус, виправлення має бути засвідчене його підписом та печаткою.

Обратите внимание:  Как продлить студенческую визу в Польше

Також варто перевірити, чи зареєстрований договір (якщо така реєстрація потрібна). Обов’язково перевірте дату набуття чинності контрактом.

Навіщо потрібна юридична перевірка нерухомості?

Єдиний державний реєстр нерухомого майна відображає історію всієї житлової нерухомості з 2013 року (тут можна перевірити право власності, арешти, заборони тощо). Обов’язково попросіть власника надати витяг з реєстру, щоб мінімізувати ризики і щоб ніхто не зміг ставити під сумнів угоду в майбутньому. Це важливий момент, щоб перевірити законність придбання квартири.

Звертаємо Вашу увагу, що якщо це житлове приміщення часто переходять із рук в руки і в ньому ніхто не проживає протягом тривалого часу, то угода стосовно цієї квартири може пройти не гладко. Скоріше за все, Вас просто хочуть обдурити. Так, щодо житла ви можете зробити деякі висновки самостійно, при цьому звертайте увагу на дати відповідних подій.

Згідно з цивільним законодавством термін заяви вимог про визнання угоди недійсною та настання певних наслідків становить три роки. У цьому випадку особливі вимоги до строку позовної давності для сторони, яка не бере участі в угоді. Так позовна давність обчислюється з дати, коли особа дізнається або мала дізнатися про порушення її прав. Тому важливо серйозно поставитися до перевірки історії (юридичного стану) квартири, яку ви купуєте.

Перевірте історію нерухомості перед покупкою

Також трапляються випадки, коли житло не вноситься до реєстру. Зазвичай, це стосується досить старих помешкань. Проте, відсутність такого майна в реєстрі не означає того, що жодних угод з ним на момент приватизації не укладалося. В такій ситуації може з’явитися документ, за яким інша особа зможе заявити свої права на квартиру.

Обратите внимание:  Навіщо потрібна повірка лічильників води

Крім того, необхідно отримати документи від власника з Бюро технічної інвентаризації (БТІ), щоб переконатися, що квартиру не було незаконно переплановано чи перебудовано. Справа в тому, що за законодавством практично будь-яку реконструкцію необхідно узгоджувати з місцевою владою. Якщо цього не було зроблено, то перепланування буде незаконним. Варто зазначити, що для отримання кредиту незаконно оформлений об’єкт не може бути передано до застави банку.

Навіщо потрібна юридична перевірка нерухомості?

Джерело: юристи Альва Прайвесі.