Який кабель краще застосовувати для проводки у квартирі: марки, перетини, вибір

Великий ремонт у квартирі обов’язково включає заміну електричної проводки. Є дві основні причини для цього дійства. Перша — вік цієї самої проводки. Здебільшого капітальні або будь-які серйозні ремонти проводять років так через 15-20 після здачі квартири.

Після цього часу, навіть правильно зроблена, домашня електрична мережа старіє і зношується. А це означає, потенційно стає джерелом небезпеки для мешканців житла.

Друга причина — перепланувальна робота і великий ремонт окремих приміщень з додаванням нових електричних приладів. Врізки та інші з’єднання нової проводки зі старою вельми небажані. Через розбіжності характеристик кабелю або матеріалів у ньому.

Отже, питання — чи міняти електричну проводку, вважається вирішеним, залишається розібратися з його практичним втіленням. І почати необхідно з вибору кабелю. А дек купити якісний кабель, можете подивитись в магазині за посиланням https://amperok.com.ua/kabel-provid/kabel_sylovyj_vvg-p/.

Кабель для електричної проводки у квартирі — 300 марок і 5000 різновидів

З якого боку тут починати? Схопиться за голову людина, далека від електричного монтажу. І є з чого братися. Адже кабелів і дротів не просто багато, їх буквально не перелічити, як Донів Педро в Бразилії. Навіть професійні електрики іноді «тонуть» і плутаються в безлічі виробників і продукції.

Вибір же дроту для електричної проводки у квартирі — це питання не тільки вартості ремонту. Значно важливіший момент, що проводка має забезпечувати «доставку» електрики в будь-який куточок квартири і бути безпечною, іншими словами, не «кусатися» струмом. А ще бути пожежостійкою і надійною.

Основне в надійній елекропроводці — знайти правильного електрика. Займатися електрикою і підбирати кабель для проводки у квартирі повинен власне навчений майстер! У якого є допуск до робіт з електромонтажу та практичний досвід.
Ми коротко розповімо про кабелі та дроти, їхній перетин, маркування, матеріали та види. Пояснимо, що підійде для домашньої проводки, а що застосувати не можна. Щоб ви були в курсі того, що ваш електрик робить і чому конкретно так.

Обратите внимание:  Навіщо молитися матері за сина на війні

Характеристики проводів і кабелів, на які необхідно звернути увагу під час вибору

Відразу обмовимося, що мова йде про побутовий силовий кабель або дріт з вольтажем 220/380 В для передачі електроструму в домашній мережі. Всі інші види на кшталт нагрівальних, телевізійних, комп’ютерних та інших зараз ми не розглядаємо.

Загальний список характеристик виглядає так:

  • матеріал жили;
  • конструкція;
  • перетин;
  • товщина жильної ізоляції;
  • товщина оболонки;
  • маркування;
  • колірна палітра жил;
  • пакування;
  • сертифікат;
  • стан продукції.
Який кабель краще застосовувати для проводки у квартирі: марки, перетини, вибір

Матеріал і конструкція

За складом жили, кабельна продукція поділяється на мідну та алюмінієву. Вироби з міді міцніші, опір нижчий, показники струму вищі, нагрівання менше, як порівняти з алюмінієвим однакового перерізу. Крім того, мідь менше окислюється, більш еластична, а це означає, кабель працює довше без втрати властивостей і характеристик.

Увага! Робити проводку у квартирі алюмінієвим кабелем заборонено згідно з вимогами ПУЕ (правила улаштування електричних установок).
За конструкцією випускаються одножильні (однодротяні) і багатожильні (багатодротяні) кабелі та дроти. Одножильні різновиди досить жорсткі і негнучкі, тим більше з великим перетином провідника.

Який кабель краще застосовувати для проводки у квартирі: марки, перетини, вибір

Даючи відповідь на запитання, «який дріт застосовувати для проводки під штукатурку», можна абсолютно чесно сказати, що в теорії підходить і одножильний однодротовий кабель з міді. Штукатурка створить захист для подібного провідника. Але практично ніхто не прокладає домашню електричну мережу однодротовим проводом.

Багатодротовий одножильний кабель м’якший і пластичніший. Він добре переносить перегини, повороти і годиться як для проводки відкритим способом, так само і для прихованої під штукатурку. Власне трижильний однодротовий застосовують зараз для прокладання у квартирах.

Обратите внимание:  Заказать раздел диссертации: роль и преимущества специализированных услуг

Увага! Не плутайте кабелі, в яких кожна жила складається з одного провідника, з проводами, де жила робиться з декількох провідників. Багатодротяні кабельні вироби заборонені для стаціонарного прокладання у квартирі через велику небезпеку загоряння. Детальніше про них у блоці «які дроти не можна застосовувати для електричної проводки у квартирі»

Перетин кабелю для проводки у квартирі

Вимірюється в «квадратах», чи то пак квадратних міліметрах і показує здатність пропускання. У кабелю, зробленого з міді, один «квадрат» пропускає 8-10 Ампер струму, у алюмінієвого лише 5 А. Для безпечної роботи провідник необхідно обирати із запасом пропускної спроможності, що забезпечує нагрівання дроту в межах допустимої величини, або, кажучи простіше, щоб від навантаження не «попливла» ізоляція. Також при прихованій проводці потрібно враховувати, що вона слабкіше охолоджується, а це означає, що запас перерізу повинен це відшкодувати.

Ще пам’ятайте, що підбір кабелю для проводки у квартирі завжди йде з округленням у більший бік. Якщо під час розрахунку виходить 2.3 «квадрата», підбирається кабель два з половиною, а не два «квадрати».

Досконало перетин має збігатися з маркуванням на бирці кабелю, але практично він часто відрізняється в менший бік. Маленькі розбіжності допустимі, оскільки кабель сертифікується за опором, а не перетином жили. Якщо розбіжності значні, це брак. Професійний електрик зустрінеться з ним візуально, а ви можете поміряти діаметр жили і розрахувати перетин для зацікавленості або допомоги другу, який без сторонньої допомоги вирішить придбати кабель для квартирної електричної проводки.

Деякі електрики пропонують узяти кабель із номіналом, вищим за розрахунковий. Наприклад, 4 «квадрати», замість 2.5, щоб покрити «недостачу» перетину, якщо така виявиться. Але тоді доведеться розраховувати, виходячи з цього, захист проводки і ставити правильні автомати і Пристрій захисного відключення.

Порада! Ми рекомендуємо на електричну проводку в квартирі перетин дротів з міді від 1.5 до 2.5 кв. мм. На розетки пускати два з половиною «квадрата» і півтора — на освітлення.