Більшість кабельних наконечників – це металеві елементи з ізоляцією чи без неї, які дозволяють з’єднувати електричні дроти між собою, а також приєднувати їх до розподільного щитка. Використання таких з’єднувачів зумовлене тим, що вони суттєво знижують ризик виникнення аварійних ситуацій електромережі в зв’язку з перегріванням проводу.
Завдяки кабельним наконечникам температура в місці з’єднання не підвищується, отже, вдається уникнути випадків оплавлення та загоряння електричних дротів. Саме тому застосування безпечних з’єднувачів є однією з вимог Правил улаштування електроустановок. Зараз є доволі широкий асортимент кабельних наконечників. Далі розповімо про їхні типи та особливості вибору.
Які бувають кабельні наконечники
Кабельні наконечники виробляють під різні типи з’єднання. Розрізняють такі з’єднання: кільцеві, вилочні, трубчасті, плоска голка, «мама», «тато», «мама+тато» тощо. Крім цього кабельні наконечники бувають:
- з ізоляцією та без неї;
- виготовлені з різного матеріалу: міді, латуні, алюмінію, нейлону, ПВХ;
- з отворами, з подовженою гільзою, зі скороченою платформою тощо;
- силові та звичайні;
- з перерізами різної площі.
Всі ці характеристики слід враховувати при виборі з’єднувачів для дротів у електромережі. Великий асортимент кабельних наконечників за прийнятною ціною представлений за посиланням https://ital-tecno.com.ua/ru/elektrotehnichne-obladnannya/kabelyni-nakonechniki/ на сайті магазину «Італ-Техно», який пропонує з’єднувачі від провідних італійських виробників.
При роботі з електромережею важливо пам’ятати, що при окисленні погіршується здатність металу проводити струм. А поява іржі в у місцях з’єднання може призвести до загоряння. Тож потрібно запобігти цьому процесу. Кабельні наконечники можуть допомогти уникнути окиснення, якщо дотримуватися кількох наведених нижче правил.
Правила використання кабельних наконечників
Для з’єднання необхідно використовувати наконечник з того ж матеріалу чи його сплаву, з якого виготовлений дріт. Тобто, якщо працюєте з мідними дротами, треба замовити з’єднувачі, виготовлені з міді. Довжина наконечника має бути достатньою, щоб збільшити площу контакту провідника та знизити перехідний опір у місці з’єднання. Діаметр з’єднувача повинен відповідати відповідати розмірам кабелю, щоб мінімізувати люфт. Також радимо надавати перевагу сертифікованим наконечникам, адже вони здатні забезпечити безаварійну роботу електромережі протягом тривалого часу.