Специфіка проектування дизайну інтер’єру салону краси

У статті порушена проблема створення дизайну інтер’єру для салону краси, виявлено основні принципи створення дизайн-проекту, показано можливість їх реалізації в навчальному процесі внз у ході професійної підготовки майбутніх дизайнерів.

Дизайн громадських приміщень – Design Studio INteriorIN

У статті правомірно зазначається, що розробка дизайн-проекту інтер’єру — це комплекс робіт, спрямований на створення і реалізацію різних інтер’єрних рішень. У статті показано, яких принципів і правил, в обов’язковому порядку потрібно дотримуватися при розробці інтер’єру салону.

Пропонується вирішення проблеми шляхом проектування інтер’єру з урахуванням всіх ергономічних і естетичних вимог до зонування приміщення, основні принципи дизайн-проектування якого показано на прикладі салону краси «Золоті ножиці». Ключові слова:професійна підготовка майбутніх дизайнерів, навчальний процес вузу, дизайн інтер’єру салону краси, оформлення салону краси, проектування салону краси, індустрія краси, зонування приміщення, дизайнерське рішення.

У статті представлені реалізуються проектні принципи, які знаходять застосування в навчальному процесі внз у ході професійної підготовки майбутніх дизайнерів. Гармонійний дизайн інтер’єру салону краси залишає одне з найяскравіших вражень при першому відвідуванні. Тому дуже важливо проектування яскравого дизайну інтер’єру, це повинно бути першим завданням для його власників. Дизайн інтер’єру салону краси повинен подобатися цільової аудиторії, інакше навіть найдорожче і сучасне устаткування і високий професіоналізм персоналу не врятує положення. Найчастіше при створенні дизайну салону краси більше уваги приділяють придбання обладнання та переліком послуг, забуваючи про такому важливому моменті, як інтер’єр і планування, вважаючи за краще обмежитися косметичним ремонтом в існуючому приміщенні. Клієнти, як правило, приходять в конкретний салон за послугами вподобаного майстри, і, якщо умови роботи не будуть комфортні для цього фахівця, втрачається не тільки персонал, але і клієнти, що йдуть в інший салон слідом за майстром. Таким чином, у більшості випадків люди відвідують певний салон краси з-за якого-небудь майстра, при цьому не звертають увагу на дизайн приміщення салону краси. Дизайн і оформлення салону краси вважається другорядним.

Дизайн громадських приміщень – Design Studio INteriorIN

Ставку салони роблять на майстрів і часто помиляються, адже атмосфера салону краси, а, значить, настрій клієнта і самих перукарів, безпосередньо залежить від дизайну інтер’єру. Дизайн салону краси — це зовсім окрема тема в дизайні інтер’єрів. Салон краси є тим типом приміщень, які рясніють великою кількістю спеціального обладнання, що привносить в проект салону безліч технічних нюансів. Крім правильно розставлено і красивих меблів при проектуванні салонів краси потрібно приділити багато уваги якості матеріалів і робочих поверхонь. Вони повинні бути не тільки привабливими на вигляд, але також зносостійкими і практичними. Дизайн інтер’єру — це свого роду «упаковка», на неї в першу чергу звертають увагу. Товар у красивій упаковці продати набагато легше, ніж без неї. Більшість людей судять за послугу, виходячи з того, що вони бачать. А так як зорове сприйняття часто грає найбільш важливу роль, то людина набагато швидше повірить своїм очам, ніж будь-яких інших аргументів.

Обратите внимание:  Цветной потолочный плинтус в дизайне интерьеров

Дизайн громадських приміщень – Design Studio INteriorIN

Дизайн інтер’єру салону краси має бути не тільки яскравим і незабутнім, але і бути правильно обладнаним, мати достатню освітленість, щоб майстри могли якісно виконати свою роботу. Адже в такі заклади люди приходять, в першу чергу, за наданням послуг, які бажають отримати в приємній обстановці. Дизайн може радувати око своєю незвичайністю і, в той же час, практичністю. І, не дивлячись на те, що в деяких випадках архітектура приміщення не відповідає концепції закладу, до проектування салонів краси можна підійти творчо і знайти вихід зі сформованої ситуації. Деколи вади приміщення можна перетворювати в достоїнства, головне — творчий підхід. Ажгихин Ц. Р., Лисишина О. А.