Щоб сушителі рушників доводилося міняти якомога рідше, до вибору приладу необхідно підійти серйозно і взяти до уваги не тільки ефектний дизайн, але і робочі характеристики виробів, які залежать від матеріалу, форми і варіанту установки. Як розібратися без докучливих підказок менеджерів, який прилад для вас підійде-читайте в нашій публікації.
Стараннями промислових дизайнерів змійовик з утилітарного предмета перетворився на справжній інтер’єрний компонент ванної, з яким не хочеться прощатися. В умовах міських квартир встановлюють водяні сушителі рушників, у яких радіатор підключений до системи гарячого водозабезпечення, рідше — до мереж опалення. Систематичний контакт з водою не регулярно відчуває пристрій на надійність. Щоб сушителі рушників доводилося міняти якомога рідше, до вибору приладу необхідно підійти серйозно і взяти до уваги не тільки ефектний дизайн, але і робочі характеристики виробів, які залежать від матеріалу, форми і варіанту установки. Як розібратися без докучливих підказок менеджерів, який прилад для вас підійде-читайте в нашій публікації. А після того як прочитаєте нашу статтю, рекомендуємо відвідати магазин https://mario.com.ua/water/, тут можна вибрати рушникосушки вітчизняного виробника.
Що надати полотенцесушителю: технічні вимоги
Перед тим як борознити інтернет в пошуку сушителя для рушників, важливо засвоїти, яким вимогам зобов’язаний відповідати прилад, щоб правильно виконувати власні важливі функції — сушку рушників і обігрів приміщення сантехнічного вузла. Стабільно працюючий пристрій сушить ненасичене повітря у ванній, перешкоджаючи розмноженню грибка і цвілі, вже не кажучи про те, що вибиратися з душу або ванни після процедур лазні на холод неприємно і погано впливає на здоров’я.
В опалювальних системах і ГВП часто з’являються зміни тиску, що провокують появу повітряних пробок і гідравлічних ударів. Завдяки цьому від водяного сушителя для рушників перш за все потрібно відповідність показникам робочого і обпресувального тиску в водяних магістралях будівель. За правилами Гостів, номінальний тиск у водозабірних мережах висотних будинків має становити від 6 атмосфер і вище, проте як показала практика показники варіюють від 2,5 до 10 атмосфер.
На системний тиск впливає ряд моментів — стан комунікацій, поверховість, розташування будівлі та ін. Для усунення аварій тиск в трубі, до якої приєднується змійовик, має лягає в діапазон між граничними параметрами робочого тиску, зазначеними в паспорті технічного засобу вироби, з урахуванням поправок на випадок гідравлічного удару. У приватних будинках з автономним водозабезпеченням робочий тиск знаходиться на рівні 2-3 атмосфер, тому вимоги до сушителів для рушників пом’якшуються — багато моделей успішно підлаштовуються до показників мережі.
Також необхідно врахувати ще пару моментів:
- стабільність гарячого водозабезпечення. При постійних перебоях з гарячою водою покупка водяної сушарки не виправдана — дуже багато часу прилад залишиться холодним. У подібному випадку зручніше купити комбінований змійовик, який одночасно приєднується до опалювальної системи і до мережі живлення. Коли вимикається гаряче забезпечення водою, тепловим джерелом виступає електричний ТЕН;
- різниця в діаметрі труб. Якщо зазор дуже великий, на додачу до теплообмінника варто купити перехідник. Досить часто перехідники потрібні сушителям для рушників марок Європи. Закордонні Нормативи встановлюють для радіаторів два приєднувальних розміру — 0,75 і 1,5 дюйма, а в безлічі житлових будинків діаметр стояка набагато вище-1 або 1,4 дюйма;
- міжосьова відстань між підключаються трубами стояка і радіатора;
- якість водних ресурсів. У регіонах з жорсткою водою необхідні посилені заходи захисту водозабірної арматури від мінеральних відкладень;
- комплектація. Брендові сушителі рушників комплектуються з арматурою для трубопровідних систем і комплектуючими. Обов’язкова наявність воздухоотводчика для стравлювання високого тиску і усунення повітряних пробок, що перешкоджають рівномірному прогріванню всієї території змійовика. До фітингів повинні додаватися прокладки для ущільнення. Разом з цим необхідно перевірити різьблення під гайками — для монтажу сушильних пристроїв годяться тільки.
Чермет, нержавіюча сталь або різнокольорові метали: який матеріал вибрати?
Вартість сушителів рушників в значній мірі визначає матеріал виготовлення. Дуже доступні сушарки роблять з пофарбованої або оцинкованої сталі, проте така економія не завжди виправдана. Конструкційна сталь чутлива до корозії, практично не переносить великий тиск і зміну робочих режимів, а на поверхні всередині труб накопичується накип. Не варто покладати на оцинкування і емаль надмірні надії — під впливом вологи і великих температур покриття спучується і розтріскується. Не варто дивуватися, якщо в недалекому майбутньому сушарка заіржавіє або буде протікати. Подібні вироби більш менш стабільно функціонують тільки в автономних системах з низьким тиском до 6 атмосфер; зазвичай їх набувають для дачного будиночка або в приватний сектор.
У квартири з механізованим водопостачанням краще купити радіатор з нержавійки. Нержавіюча сталь-матеріал не з недорогих, зате володіє чудовою віддачею тепла і великою опірністю корозії. Для додаткового захисту від вогкості і гарячої пари на корпус змійовика наноситься блискуче хромоване покриття, яке виглядає дуже святково і сприяє візуальному збільшенню простору ванної кімнати. Але за мазкими хромованими поверхнями потрібно дуже дбайливо доглядати, інакше виріб стане тьмяним і покриється подряпинами.
При стабільній подачі гарячої води суцільнозварні змійовики з нержавіючої сталі зможуть витримати великий тиск і коливання напору в мережі. Ретельно оглядайте шви-надійна герметизація з’єднань збільшує експлуатаційний термін приладу. На сушителі рушників преміум-сегмента повинна надаватися гарантія як мінімум на 5 років; на радіатори середньої якості — не менше 3 років. Доглядаючи полотенцесушитель зроблений зі сталі, переконайтеся, що покриття не має недоліків. Емаль і хром якісно виконують функцію захисту виключно в разі, якщо покриття нанесено однаковим шаром, без розривів і бульбашок.
Яскрава сушарка для рушників з міді і латуні буде коштувати дуже дорого звичайного сталевого змійовика, але одночасно дешевше кращих радіаторів з нержавіючої сталі. Мідний полотенцесушитель водяного типу-прекрасне рішення для централізованих мереж ГВП: мідь не боїться корозії, наднормативного тиску і гідравлічних ударів, активно повертає тепло і, на відміну від сплавів заліза, не вступає в реакцію з містяться у воді домішками і в загальному набагато довговічніше. На стінках труб з міді не осідає накип і мінеральні банківські вклади, тому засмічення — висока рідкість. Латунь також може похвалитися вираженими протикорозійними якостями і не утворює осаду, але не виносить великого тиску. Латунні сушарки рушників часто купують для заміських будинків і блокованих будинків з автономним водопроводом і опаленням.
Покупець не зовсім вільний під час вибору матеріалу для сушарки. Техніка монтажу водяних радіаторів вимагає, щоб полотенцесушитель був виконаний з того ж металу або сплаву, що і магістральний трубопровід.
Вибір форми радіатора: особливості стандартних і прогресивних конструкцій
Фантазії виробників інтер’єрних сушарок немає межі-різноманіття форм таке велике, що в самий раз загубитися. Але перед тим як викласти велику суму за дизайнерський шедевр, подумайте, чи є сенс. Класична конфігурація водяного радіатора у вигляді кручений труби оформилася не на порожньому місці — при подібній формі сильно зростає віддача тепла і частково нейтралізуються гідроудари.
Дуже прості моделі обрисами нагадують літери» П«,» М «або» U«, у більш важких конструкцій труба покладена» змійкою «або» драбинкою", сконструйованих з горизонтальних перекладин. Також випускають сушителі рушників у вигляді зигзага, хвилі або краплі, і також різні двоконтурні варіації і незвичайні авангардні форми для авангардистких інтер’єрів. Якщо дозволяють розміри ванної, підбирайте число вішалок за складом сім’ї — по одній на людину. Один із сучасних трендів-сушильний пристрій з гратчастою полицею, вбудованою в частину зверху сушителя для рушників. Завдяки вільній циркуляції потоків повітря який нагрівся крізь грати тканину сохне швидше, а на вішалках залишається більше місця.
З точки зору функціональності основна відмінність між полотенцесушителями в формі «змійки» і «драбинки» полягає в Відстані між ярусами. В основному, у батарей-«драбинок " дистанція між перекладинами більше, що дає можливість сушити рушники в розправленому стані — щоб швидше сохли і не м’ялися. Радимо звернути власну увагу на сушарки з опуклими трубами, які не дозволяють тканини сповзати на підлогу.
Для кращої зручності сушильні пристрої обладнають гачками і поличками для зберігання миючого приладдя, проте в невеликих санітарних вузлах типових квартир таким грандіозним виробам, напевно, буде затісно. Перед тим як вибрати сушарку, не забувайте зробити обміри у ванній в місці приладові кріплення: легше знайти пристрій, який підійде в дизайн, ніж перебудовувати ванну заради одного аксесуара.
Для невеликих сантехнічних вузлів розроблені поворотні конструкції, які можна розгортати на 180 градусів. Коли немає вологих рушників, змійовик дуже щільно прилягає до стінки і майже місця не займає, А коли необхідно що-небудь висушити, пристрій розгортають перпендикулярно стіні. Альтернативний варіант-складається настінна сушарка з відкатними бічними секціями. Але за економію метрів квадратних доведеться платити недовгим службовим терміном радіатора — в місцях вигинів частіше з’являються протікання.
Типи підключення водяних сушителів рушників
Радіатори вітчизняних марок приєднуються до мереж водозабезпечення; закордонні сушителі рушників — до систем опалення. Певні зразки також передбачають підключення до теплого гідравлічного підлоги.
Інтенсивність віддачі тепла багато в чому залежить від способу підключення сушарки, яких налічується чотири:
нижній-вхідний і відвідний відрізки труби знаходяться знизу сушителя для рушників; за рахунок різниці в тиску гаряча вода піднімається вгору, проходячи по всій протяжності змійовика;
верхній-відрізки труби підводяться зверху. Цей метод використовується не часто через важкі втрати енергії: низ радіатора залишається холодним, а остигнула вода плавно підходить до випускного отвору;
бічний-функціональний варіант підключення, який може використовуватися в будь-якій ділянці ванної. Вода також рухається зверху вниз, але обидві труби розміщуються з одного боку;
діагональний — найбільш раціональний варіант підключення, але може стати в нагоді додаткова установка труб. Вода потрапляє в полотенцесушитель з верхнього кута, а виходить з нижнього діагонально.
Нижнє і діагональне підключення дуже зручно для масивних конструкцій і «драбинок». Бічний монтаж підходить класичним радіаторів« "змійок", сушителям для рушників з прихованою трубною розводкою, і також вертикальним моделям.
Варіанти кріплення радіатора вибирають, виходячи з метражу і особливостей меблювання сантехнічного вузла. Найбільше популярні плоскі настінні сушарки, які вішають на стінку використовуючи кронштейни, щоб звільнити місце у ванній. Місця введення і виведення комунікацій можна приховати екранами.
Додаткове хороша якість стінового кріплення-спрощення робіт по монтажу і чистової обробки. Намітивши кріпильне місце приладу, необов’язково обробити всю стінку. Плитку доведеться все одно демонтувати для розгалуження труб. Буде правильніше обійтися обробкою нижню частину стіновий поверхні, а змійовик розташувати вище або нижче кордону обробки або пошукати модель з можливістю монтажу з перепадом рівнів.
Підлогові водяні сушарки трапляються нечасто; в основному, це важкі батареї, закріплені на 2-ух поверхнях — на стінці і на підлозі. Цей прилад навряд чи підійде в скромні розміри типового сантехнічного вузла, проте у великій ванній (від 7 кв.метрів) підлогові сушителі рушників виглядають досить цікаво, до того ж їх зручно застосовувати для просторового поділу.
Хороші виробники сушарок в нашій країні і Світі: кого підтримати рублем?
Підбираючи змійовик, багато за звичкою віддають перевагу європейським маркам, навіть не заглянувши в паспорт приладу. У більшості випадків вважають, що закордонні сушарки за визначенням краще російських: реклама натхненно оповідає про передове обладнання, інновації та високу виробничу культуру, проте замовчує про проблеми з адаптацією товару до російських реалій.
Багато закордонних компаній випускають сталеві сушителі рушників з недостатньою товщиною стінок і не наносять на внутрішні стінки змійовика покриття проти корозії. Беручи до уваги великий вміст кисню і мінеральних домішок у воді з під крана, засмічення і ураження стінок труб іржею — справа часу.
Вітчизняні сушарки еліт-класу з харчової кислотостійкої нержавіючої сталі більш пристосовані до складу води і довше чинять опір корозії. Давайте придивимося більш до провідних російських виробників, що випускають довговічні і міцні радіатори працюють на воді:
- Водяні рушникосушки Маріо з нержавійки. Абсолютна простота установки, безпеку експлуатації. Встановлюють в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, для захисту від плісняви та грибків. Стійкість до механічних впливів, тривалий термін служби, довічна гарантія .
- Сунержа-стильні інтер’єрні сушарки з великим функціоналом і багатющою палітрою декорів. Деякі прилади обладнані термостатичними клапанами для індивідуального налаштування режиму температур у ванній. Для обробки проти корозії внутрішніх стінок змійовика застосовується патентоване покриття "Полімерпротект", що виключає контакт поверхонь на основі сталі з водою. Гарантійний термін на дизайн-радіатори, що підключаються до системи ГВП, продовжений до 7 років; для моделей з покриттям «Полімерпротект» — до років десяти.
- Terminus-марка дизайнерських сушителів рушників з великим діапазоном робочого тиску. Основу вибору складають радіатори — "драбинки" з найрізноманітнішою кількістю секцій з товщиною стінок 1,8 мм.найбільша температура нагріву — 115 °C; Гарантія — 10 років.
- Двін-універсальні сушильні прилади з прекрасним співвідношенням якості і вартості. Продуктова лінійка включає сталеві батареї середнього сегмента і поліпшені варіації «люкс» класу. Гарантійний термін — від 1 до 3 років.
Серед європейських брендів також є надійні виробники водяних сушителів рушників:
- Zehnder-поліровані і пофарбовані радіатори зі сталі з Німеччини. Міцна зварна конструкція відрізняється акуратними герметичними швами. Максимально можливі температурні значення і тиску — 120 °C і 12 атмосфер.
- Margaroli-італійські сушителі рушників з нержавіючої сталі і латуні з мідним, хромованим і хромонікелевим покриттям, що витримують тиск до 8 атмосфер. Конструкція змійовика виділяється надійністю, енергетичною ефективністю і комплексним захистом від іржі. Гарантія — 15 років.
- Energy-суцільнозварні сталеві сушарки з прекрасною якістю швів. Новаторська технологія аргонодугового зварювання, гарантує абсолютну водонепроникність стиків. Прилади розраховані на температуру до 105 °C і тиск від 3 до 15 атмосфер. Дзеркальна полірування виділяє виразну геометрію виробів і з часом не стає темніше, додаючи сушителям для рушників аристократичний зовнішній вигляд.
Коли у вас буде готовий шорт-лист приладів середньої якості, форми і розміру, переходите до естетики — вибрати найпривабливішу модель зі списку або залишити виробнику заявку на виготовлення сушителя для рушників на особисте замовлення. Не обходьте увагою і наш магазин: можливо, необхідна модель знайдеться в нашому каталозі. Часте оновлення вибору і прямі поставки товару від відомих брендів підвищують ваші шанси придбати хороший полотенцесушитель водяного типу за хорошою ціною.