Фотоелектричні батареї застосовують принцип ефекту фотогальваніка — світло діє на вироби з напівпровідникових матеріалів осередків батареї, через що з’являється постійний струм.
Більшість електроприладів сьогодні працюють на змінному струмі. З цієї причини, створення умов незалежного постачання електрикою попросить не тільки наявності фотоелектричної панелі, але перетворювача напруги. Він видозмінює постійний струм від сонячних панелей в змінний, напругою 220В. Тому якщо ви хочете купити сонячні інвертори, рекомендуємо купувати в магазині https://sun-energy.com.ua/solar-power/solar-inverters/.
Крім того, перетворювач напруги видозмінює постійний струм батарей акумулятора в змінний, коли вироблення електричної енергії фотоелектричними батареями неможлива — густі хмари або темний час доби. Якщо необхідно перетворювач напруги може подавати вироблений струм назад в промислову мережу (буде потрібно встановити лічильник) .Назначеніе перетворювача напруги визначає його характеристики. Використання перетворювача напруги в приватному будинку вимагає потужність апарату до 3кВт.
Типи перетворювачів напруги для фотоелектричних панелей
Як підібрати сонячний перетворювач напруги? Залежно від типу застосування розрізняють:
Незалежні перетворювачів напруги
Незалежні ще позначають як «off-grid», дані прилади не взаємодіють із зовнішнім електричною мережею. Характеристики приладів для електричного струму розраховують, спираючись на загальну потужність всіх наявних електропобутових приладів, а для постійного струму дивляться на номінальну потужність самих панелей. Застосовувати отриману електричну енергію вночі зможуть допомогти акумулятори. Якщо ж акумулятор не підключений, то енергію піде в загальну мережу. Потужність подібного роду пристроїв — від 100 до 8000 Вт.
Синхронні перетворювачі
Ці називають ще синхронними, так як вони працюють синхронно з існуючою мережею. Відмітка «on-grid» говорить про здатність коригування мережевих параметрів: амплітудних перепадів, частотних показників і ін. Мережеві не передбачають застосування батарей акумулятора, з цієї причини отримувати енергію можливо тільки в денний час доби. ККД у них вище 90%, вони обіцяють надійне електрозабезпечення. Для приватних будівель з «зеленим» тарифом це оптимальний варіант.
Універсальні перетворювачів напруги
А ці називають також гібридними, вони поєднуються характеристики попередніх перетворювачів. Плюс до всього існує дуже багато налаштувань. ККД у них на рівні 100%, вони забезпечують безперебійне живлення. У разі виключення від ключового каналу харчування, система перейде в режим автономії, таким чином захистивши від перепадів напруги. Додаткове гарна якість — можливість добавки електричної енергії від акумуляторно-інверторного апарата, таким чином піднявши межа потужності мережі в разі найбільших навантажень.