Чому популярні кухні з дерева?

Незважаючи на велику кількість самих різних матеріалів, кухні з дерев’яного масиву продовжують користуватися великою популярністю. І це зрозуміло, адже конкурувати з їх красою важко – вони завжди виглядають благородно, солідно, говорять про чудовий смак власника житла, а також вважаються показником розкоші і створюють теплу, приємну атмосферу. Про те, якими особливостями володіє кухня з дерев’яного масиву, і ще правилах її оформлення, читайте далі.

Нерідко кухні Nesto, виготовлені з масиву дерева, плутають зі шпонованим варіантом, тобто коли виріб покривається тонкими дерев’яними пластинами, а всередині знаходиться бюджетний матеріал, на зразок деревно-стружкової плити. Це дозволяє створювати вигляд натуральної деревини. Якщо ж говорити про масив дерева, то це товсті бруси, які з’єднуються в фасад, стільницю або інші подібні елементи.

Ключові властивості деревини

Для кваліфікованого підходу до вибору дерева необхідно врахувати кілька основних факторів:

  • надійність;
  • твердість;
  • гігроскопічність;
  • стійкість до зносу;
  • жорсткість;
  • в’язкість до ударів;
  • стійкість до деформації.

Основними критеріями під час вибору є щільність (невисока, середня, висока) і твердість (надтверда, жорстка, м’яка). Найбільш довговічними і надійними вважаються тверді породи, хоча при правильній обробці і висококласному виробництві меблі можна зробити з найрізноманітніших порід. Наприклад, з м’якими сортами зручно працювати і виходить яскравий дизайн, хоча вони не відрізняються стійкістю до зносу і схильні подряпин. Щільна деревина піддається обробці важче і ажурну різьбу необхідно робити вручну, а це означає коштує вона набагато дорожче, зате служить століттями.

Переваги кухонь з дерев’яного масиву

Гарнітур кухні з масиву-це не тільки велика ціна. У нього дуже багато хороших якостей, якими ви зможете отримати задоволення, вирішивши вибрати на користь меблів з натурального матеріалу:

  • Легкість догляду;
  • Солідний зовнішній вигляд, що підкреслює спроможність власників.
  • Тривалий експлуатаційний термін. Замовляючи масивні меблі, можете бути впевненими в тому, що протягом 25-35 років вона вам прослужить вірою-правдою. Такий довгий експлуатаційний період можливий завдяки застосуванню дуже якісної деревини і фурнітури під час виготовлення кухонь і покриттю їх спеціальними складами, які захищають поверхню від впливу вологи і вигорання внаслідок безмірно довгого впливу сонця;
  • Безпека в екологічному плані. Природні матеріали не роблять несприятливого впливу на здоров’я членів сімейства, вони гіпоалергенні;
  • Простота відновлення зовнішнього вигляду. Подряпини, тріщини та інші недоліки, через різні причини з’явилися на фасаді легко прибираються із застосуванням спецзасобів. Протягом певного часу можна відновити і їх яскравість, обробивши мастикою;
  • Актуальність і популярність у людей різноманітного статусу в суспільстві. Кухні з дерев’яного масиву ніколи не «стають не модними» не тільки за рахунок позитивних характеристик, а так само і завдяки тому, що людина несвідомо прагнути бути ближче до природи і вибирає меблі з природного матеріалу, яка приємно оку і виділяє запах свіжої деревини;
Обратите внимание:  Удобные функции новых холодильников

Фільончасті дерев’яні кухні та МДФ

Якщо кухня зроблена з деревини повністю, її ціна часто виходить за рамки середньої категорії цін. Це пов’язано з великою ціною матеріалу і його обробки. Тому більшість виробників пропонують компромісний варіант: кухню з фільончастими фасадами, рами яких зроблені з масиву, а центральна частина – з деревоволокнистої панелі середньої щільності. МДФ-легкий і міцний безпечний в екологічному плані матеріал, який активно застосовують для виготовлення меблів. Деревоволокнисті плити середньої щільності успішно імітують натуральне дерево, а для кращого ефекту можуть бути покриті натуральним деревним шпоном.

Фільончасті кухні з компонентами з деревоволокнистої панелі середньої щільності якісно виділяються за ціною від кухонь з суцільного масиву. Їх робочі якості при цьому не страждають. МДФ не відрізняється такою міцністю і стійкістю до впливів механіки, як справжня деревина, зате не схильне змінам з часом. Завдяки вставці з деревоволокнистої панелі середньої щільності скорочується можливість, що дверцята шафки або панель знаходиться спереду висувається ящика протягом певного часу розбухнуть, перекосяться або потріскаються, як це буває іноді з деревом. Деревина завжди злегка «дихає»: трохи збільшується або зменшується в розмірах в залежності від вологи і температури навколишнього повітря. МДФ робить ці зміни практично невидимими.

Кухні з дерева високо цінуються за безліч переваг: Благородство і «теплота» фактури деревини; здатність красиво старіти; довговічність при правильному догляді; можливість реставрації; натуральність; велику варіативність в дизайні фасадів. Однак для тих, хто планує купити дерев’яний кухонний гарнітур потрібно мати на увазі і мінуси, особливості, нюанси вибору таких меблів – їх ми і зібрали в невелику довідку для покупця.

Що потрібно знати про масив дерева

Масив дерева є натуральним матеріалом, який використовується для виготовлення елітних меблів.

Як вибрати кухню з масиву?

Масив буває наступних видів:

  • Цілісна деревина, що представляє собою дошку, отриману шляхом поздовжнього розпилювання колоди. Недоліком такого матеріалу є обмежена ширина, яка, як правило, становить 40–50 см.
  • Меблевий щит, тобто збірка з ламелей. Даний варіант є найпоширенішим і полягає він в склеюванні дерев’яних дощок в щит таким чином, щоб шви були максимально непомітними і міцними.
Як вибрати кухню з масиву?

Якщо говорити про масив, який виробляється на вітчизняних підприємствах, то він, як правило, виготовляється з ялини або сосни. Не так часто, але теж використовуються для склеювання щита вільха, береза, ясен, бук і дуб. Їх вартість трохи вище виробів з хвойних порід, але такі меблі більш довговічна і міцна.

Як вибрати кухню з масиву?

 

Як вибрати кухню з масиву?

На сьогоднішній день існують такі варіанти матеріалів:

Обратите внимание:  Як правильно вибрати софіти для даху

Як приклад можна взяти рамку, основну частину якої роблять з натуральної деревини, а внутрішню – з шпону. Завдяки схожості їх текстури і забарвлення може здатися, що виріб зроблено з одного матеріалу. У деяких випадках, при необхідності приховати відмінності, доводиться вдаватися до фарбування.

Як вибрати кухню з масиву?

В окремих випадках фасад цілком виготовляється з деревини.

Бюджетная кухня может выглядеть дорого

Варто зауважити, що знайти подібний варіант досить складно. Фасад в даному випадку виготовляється зі склеєних між собою дерев’яних планок. Як правило, цей спосіб використовується у виробництві стільниць.

Як вибрати кухню з масиву?
  • Поєднання масиву і шпону.
  • Виробництво з деревини.
  • Виготовлення з набірного масиву.

Які дерева використовують

Для виробництва кухонь застосовується деревина різних сортів – як твердих, так і м’яких. Перший тип дорожче, але міцніше і довговічніше. Він використовується для створення фірмових корпусних меблів. Розрізняють такі різновиди твердої деревини:

  1. Дуб вважається еталонним матеріалом, який має особливу текстуру з помітним малюнком річних кілець (для меблів більше підходить дерево з вузькими кільцями). Дуб не гниє у вологому мікрокліматі кухні, а зроблена з нього меблі служить десятиліттями.
  2. Бук – один з найпоширеніших матеріалів для кухні. По міцності не поступається дубу, проте більш світлий відтінок дозволяє нанести тонування і зробити меблі підходящої до будь-якого стилю.
  3. Ясень – матеріал міцний і довговічний. Деревина буває різного відтінку – від світло-рожевих до темно-бурих тонів.
  4. Черешня – дещо м’якше дуба і бука, має своєрідну фактуру і приємний червонуватий відтінок.
  5. Венге – твердий сорт деревини Східноафриканського Походження. Він цінується за чорно-коричневий колір і крупноволокнисту декоративну фактуру.
  6. Зебрано – ще одна Екзотична тверда порода, текстура якої схожа на смугасте забарвлення зебри. Добре поєднується зі світлим дубом або березою.

М’які породи вітчизняного походження легко пошкоджуються при випадкових ударах і швидше приходять в непридатність, проте в якості бюджетних декоративних елементів і фасадів їх цілком можна використовувати.

ТОП 16 ошибок при выборе фасада для КУХНИ

Які фасади обрати для кухні?